1. Táplálja családját organikus ételekkel!
A hús, hal tojás és tejter ,mékek mind tartalmazhatnak antibiotikum maradványokat. Bár szükség esetén az organikusan tenyésztett állatokat is kezelhetik antibiotikumokkal, de nem pumpálják tele őket rutinszerűen.
2. Pihentesse gyermekét, ha beteg!
Talán könnyebb megoldásnak tűnik, ha teletömi paracetamollal, s elküldi iskolába, de a gyermek valószínűleg úgy tér majd haza, hogy rosszabbul érzi magát.
A megfázások és az influenza vírusos fertőzések; normális esetben a másodlagos fertőzés a bakteriális, s ezt kezelik antibiotikumokkal. A vírus elleni kezelés segíthet megelőzni a bakteriális fertőzés megjelenését, s így elkerülhető az antibiotikumok adása.
3. Biztos, hogy csak az antibiotikum segíthet?
Amikor orvoshoz fordul, kérdezze meg, hogy valóban feltétlenül szükséges-e gyermekét antibiotikummal kezelni. Előfordulhat, hogy más megoldást is tud javasolni.
4. Kerülje a nyálkaképző ételeket!
Ne táplálja gyermekét nyálkaképző ételekkel (főleg tejtermékekkel), mivel a nyálka kiváló táptalaj a baktériumok elszaporodásához.
5. Figyeljen a folyadékpótlásra!
Gyermekét lássa el bőségesen folyadékkal, hígított gyümölcslevekkel, vízzel, és tápanyagdús gyümölcs- és zöldséglevekkel.
Alapvető tévhit, hogy ha a gyerek lázas egyből lázcsillapító meg antibiotikum kell neki. A láz a természetes védekezés a szervezet számára, legyőzi a vírusokat is. Lányom 10 éves, eddig összesen kétszer kapott antibiotikumot.